Weekly Bulletin (Producer)
Ayçiçek Çerezlik: 47,39 TL     Dana: 98.955,53 TL     Dana Eti Kemikli: 350,00 TL     Defne Yaprağı (Sürgünlü): 9,50 TL     Erik: 50,83 TL     İnek Sütü: 15,01 TL     Kabak Çekirdeği: 109,43 TL     Kabuklu Fındık: 118,12 TL     Karpuz: 3,46 TL     Kiraz: 51,56 TL     Mısır Dane: 7,34 TL     Mısır Yaş: 8,14 TL     Patates: 16,11 TL     Patates 2.Nevi: 3,33 TL     Soğan Kavurmalık: 3,58 TL     Soğan Kuru: 14,58 TL     Süs Bitkisi: 153,77 TL     Taze Sarmısak: 25,00 TL     Yemlik Buğday: 7,70 TL    

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Fikir Sofrası etkinliğine katıldı

  • Home
  • /
  • News
  • /
  • Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Fikir Sofrası etkinliğine katıldı
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Fikir Sofrası etkinliğine katıldı

26
Jan
2024

  • 307 Views

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Fikir Sofrası etkinliğine katıldı

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Fikir Sofrası etkinliğine katıldı. 

SUBÜ tarafından düzenlenen Fikir Sofrası, ‘Akıllı Tarım Sistemleri’ teması ile gerçekleştirildi. Etkinlikte gıda güvenliğine yönelik tehditler, arazi bölünmelerinin önüne geçilmesi, sağlıklı gıda üretimi,doğru teknoloji kullanımı ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması gibi önemli başlıklar üzerinde duruldu. 

Üniversite lokalinde düzenlenen etkinliğe; SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürü Bülent Cengiz, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, Sakarya Büyükşehir Seracılık Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü İsmail Kaya, Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, Optimak STU Yönetim Kurulu Başkanı Tansel Cavit Kulak, SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taki Demir, SUBÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hüseyin İrfan Balık, SUBÜ Biyomedikal Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Zahid Yıldız, SUBÜ Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Atalı, SUBÜ Teknoloji Yarışmaları Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Ali Furkan Kamanlı ve SUBÜ Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Selçuk Coşkun katıldı.

Dünyada ekonomik ve siyasi krizlerin baş gösterdiği, nüfusun hızla arttığı bu dönemde tarımsal üretimin insan hayatının devamlılığını sağlayan önemli bir unsur olduğunu belirten Başkan Genç, “Dünyanın içinde bulunduğu şartlar ortada, zor bir süreçten geçiyoruz. Yaşanılan sıkıntılar tarımsal üretimin ne kadar hayati bir önem taşıdığını bizlere anlatıyor. Akıllı Tarım Sistemlerinin, çiftçilerimize verimliliklerini artırma, kaynaklarını daha etkili kullanma ve sürdürülebilir tarım yöntemlerini benimseme fırsatı sunmakta. Bu farkındalıkla düzenlenen etkinlikte fikirlerimizi sunmamıza olanak sağlayan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum.

Bu Fikir Sofrası'nda görüşlerimizi dile getirdik. Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimize katkı sunmasını diliyorum.” dedi. 

Salgın hastalıkların yaşandığı, küresel iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin görüldüğü, çatışmaların derinleştiği bir süreç yaşandığını vurgulayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Böylesi kaotik bir ortam insanlık açısından gıda güvencesi ve gıda güvenliği konularının önemini ortaya koyuyor. Tarımsal üretim ve üretim süreçlerinin ülkemiz açısından stratejik önemi artıyor. Tarım sektörümüzün çağın getirdiği yeniliklere uygun üretim sistemine hızlı bir şekilde geçebilmesi, tarımın sürdürülebilirliği açısından da oldukça önem arz ediyor. 

Bu bağlamda etkinliğimize katılarak bir yol haritasının oluşturulması için fikir ortaya koyan tüm misafirlerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Share Content

Sakarya Commodity Exchange